katarzyna kordulewska psycholog warszawa ursynow

Katarzyna Kordulewska, psycholog, psychoterapeuta dorosłych, terapeuta par i małżeństw

Jestem psychologiem i psychoterapeutką, prowadzę psychoterapię indywidualną, konsultacje psychologiczne dla rodziców dzieci i nastolatków oraz terapię par i małżeńską.
 
Udzielam pomocy psychoterapeutycznej osobom cierpiącym z powodu lęków, depresji, syndromu DDA, poszukującym swojej tożsamości i sensu życia, doświadczającym kryzysu życiowego. 

Oferuję pomoc psychologiczną tym, którzy chcą lepiej radzić sobie z własnymi emocjami (lęk, złość, smutek), poprawić relacje z innymi ludźmi i zwiększyć swoją odporność na stres. 

Wiedzę z zakresu pomocy psychologicznej i psychoterapii uzyskałam w Szkole Psychoterapii Ośrodka INTRA, rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, w Grupie SYNAPSIS, w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej oraz w trakcie licznych szkoleń. 

Doświadczenie zawodowe zdobywałam m. in. prowadząc psychoterapię w prywatnych ośrodkach pomocy psychologicznej, w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 8 w Warszawie, w Klinice Nerwic Instytutu Psychiatrii i Neurologii oraz na Oddziale Ogólnopsychiatrycznym w Szpitalu Nowowiejskim.

W mojej pracy psychoterapeutycznej łączę wiele nurtów i teorii dostosowując je do potrzeb pacjenta. Najbliższe jest mi podejście humanistyczno - doświadczeniowe oraz gestalt, oparte na humanistycznych wartościach oraz pełnym bezpieczeństwa i szacunku kontakcie między pacjentem a terapeutą. Stosuję również metody nurtu poznawczo-behawioralnego i psychoanalitycznego.

Specjalizuję się również w psychologii dziecięcej i rodzinnej. Wiedzę tę stosuję w ramach pracy z osobami dorosłymi będącymi rodzicami i potrzebującymi porady w tym obszarze. W zakresie psychologii dziecięcej odbyłam szkolenie „Kompleksowy model pracy z dziećmi z ADHD i zachowaniami opozycyjno buntowniczymi” w Centrum CBT w Warszawie oraz kurrs „Rozpoznawanie i terapia opóźnienia neurorozwojowego u dzieci ze specyficznymi trudnościami w nauce oraz trudnościami z utrzymaniem koordynacji ruchowej występującymi w warunkach szkolnych” w Stowarzyszeniu „Krasnal”. Uczestniczyłam również w szkoleniu teoretycznym i zajęciach terapeutycznych w Ośrodku dla Dzieci z Autyzmem Fundacji Synapsis.

Moje credo psychoterapeuty

Najważniejszy w psychoterapii jest według mnie autentyczny, pełen bezpieczeństwa i szacunku kontakt między terapeutą a pacjentem. Dzięki temu osoba potrzebująca pomocy może stopniowo zacząć konstruktywnie radzić sobie z trudnymi emocjami, dotrzeć do swoich prawdziwych potrzeb, rozwinąć swój potencjał i odzyskać spokój oraz radość .

 


Psychiatra

Kiedy psychoterapia i pomoc psychologa wymagają wsparcia farmakologicznego, naszym pacjentom pomagają współpracujący z nami lekarze psychiatrzy, więcej na - psychiatra.


Kluby Mam/Rodziców w Polsce


Sama jestem matką i przeżycia innych matek są mi bliskie. Rozumiem jak wielką zmianą dla obojga rodziców jest pojawienie się małego dziecka w ich rodzinie. Wiem zarówno z własnego doświadczenia, jak wykształcenia psychologicznego, jak wiele pojawia się wtedy pytań, jak dużo jest niepewności. Zwłaszcza, gdy młodzi rodzice mieszkają daleko od swoich krewnych i nie mogą korzystać z ich wsparcia i doświadczenia.

Dzieci w klub Mam Warszawa UrsynówW takiej sytuacji bezcenny może okazać się kontakt z innymi osobami w podobnej sytuacji życiowej, czyli w tym przypadku z innymi rodzicami małych dzieci. Z tej potrzeby i refleksji, że może być ona aktualna u wielu innych mam zrodziła się idea Klubów Mam. W grudniu 2007 roku założyłam Klub Mam na Ursynowie - jedną z pierwszych grup wsparcia dla młodych rodziców, głównie mam (gdyż to one przychodziły najczęściej na spotkania :)). Była to inicjatywa całkowicie społeczna, spotkania dla rodziców oraz dzieci były i są bezpłatne. Początkowo spotykałyśmy się w Domu Kultury, po pewnym czasie zauważyły nas media - gazety, radio, telewizja. Dzięki ich artykułom i audycjom idea Klubów Mam rozprzestrzeniła się po całej Polsce. Kolejne mamy podejmowały się zakładania Klubów.

Z dużą satysfakcją obserwowałam, jak pojawiały się kolejne przedsiębiorcze kobiety i otwierały Kluby Mam u siebie. Dziś Kluby Mam (i Tatusiów, Babć, Dziadków) można znaleźć w bardzo wielu polskich miejscowościach. Rodzice spotykają się, wymieniają się doświadczeniami, mają zajęcia ze specjalistami z różnych dziedzin, dzieci poznają inne dzieci, dla rodziców organizowane są zajęcia edukacyjne. A wszystko to jest wspierane przez władze samorządowe. Dzięki Klubom Rodziców wiele kobiet i ojców ma łatwiejszy start w rodzicielstwo, a dzieci lepszy rozwój. 

Ukończyłam psychologię w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej ze specjalizacją “Pomoc psychologiczna rodzinie na różnych etapach rozwoju dziecka”.

Wykształcenie uprawniające do pracy w zawodzie psychoterapeuty zdobywałam w Szkole Psychoterapii Ośrodka INTRA oraz w Grupie SYNAPSIS. Uzyskałam tam wiedzę z zakresu prowadzenia psychoterapii indywidualnej, grupowej oraz terapii rodzin.

Sama jestem matką i przeżycia innych matek są mi bliskie. Rozumiem jak wielką zmianą dla obojga rodziców jest pojawienie się małego dziecka w ich rodzinie. Wiem zarówno z własnego doświadczenia, jak wykształcenia psychologicznego, jak wiele pojawia się wtedy pytań, jak dużo jest niepewności. Zwłaszcza, gdy młodzi rodzice mieszkają daleko od swoich krewnych i nie mogą korzystać z ich wsparcia i doświadczenia.

W takiej sytuacji bezcenny może okazać się kontakt z innymi osobami w podobnej sytuacji życiowej, czyli w tym przypadku z innymi rodzicami małych dzieci. Z tej potrzeby i refleksji, że może być ona aktualna u wielu innych mam zrodziła się idea Klubów Mam. W grudniu 2007 roku założyłam Klub Mam na Ursynowie - jedną z pierwszych grup wsparcia dla młodych rodziców, głównie mam (gdyż to one przychodziły najczęściej na spotkania :)). Była to inicjatywa całkowicie społeczna, spotkania dla rodziców oraz dzieci były i są bezpłatne. Początkowo spotykałyśmy się w Domu Kultury, po pewnym czasie zauważyły nas media - gazety, radio, telewizja. Dzięki ich artykułom i audycjom idea Klubów Mam rozprzestrzeniła się po całej Polsce. Kolejne mamy podejmowały się zakładania Klubów.

Z dużą satysfakcją obserwowałam, jak pojawiały się kolejne przedsiębiorcze kobiety i otwierały Kluby Mam u siebie. Dziś Kluby Mam (i Tatusiów) można znaleźć w bardzo wielu polskich miejscowościach. Mamy spotykają się, wymieniają się doświadczeniami, mają zajęcia ze specjalistami z różnych dziedzin, dzieci poznają inne dzieci, są dla nich organizowane zajęcia edukacyjne. A wszystko to jest wspierane przez władze samorządowe. Dzięki Klubom Mam wiele kobiet ma łatwiejszy start w macierzyństwo, a dzieci lepszy rozwój.

 

 

Media o Klubach Mam

 

Jeżeli ciekawi Cię tematyka psychologiczna, przeczytaj artykuły tego psychologa na naszym Blogu Psychologicznym.

 

Do góry