Blog
Co zamiast klapsa? Film dla rodziców
Wybieganie na ulicę, nieustanne kłótnie z rodzeństwem czy rzucanie się na podłogę w supermarkecie. Takie zachowania potrafią wyprowadzić z równowagi niejednego rodzica.
W odpowiedzi na potrzebę rozwijania umiejętności wychowawczych rodziców Fundacja Dzieci Niczyje przygotowała animowany film prezentujący, jak bezpiecznie radzić sobie z trudnymi zachowaniami najmłodszych.
Podczas oglądania czterominutowego filmu, rodzice w łatwy i przyjazny sposób mogą dowiedzieć się, jak nie stracić panowania nad sobą, gdy dziecko zachowuje się niezgodnie z ich oczekiwaniami oraz jak komunikować się z maluchem, by zachęcić go do współpracy. Jednak przede wszystkim animacja pokazuje, jakie metody wychowawcze należy stosować zamiast tradycyjnego klapsa, który krzywdzi dziecko.
- Film Zamiast klapsa jest propozycją dla rodziców, którzy czują, że w trudnych sytuacjach tracą kontrolę nad swoim zachowaniem – mówi Magdalena Kosicka, psycholog z Fundacji Dzieci Niczyje.
- Animacja w skrócie podpowiada, jak zapanować nad sobą i nie uderzyć malucha, jak pomóc zarówno sobie, jak i dziecku – dodaje Kosicka.
Film Zamiast klapsa jest autorskim pomysłem opracowanym przez ekspertów Fundacji Dzieci Niczyje w ramach programu „Dobry Rodzic – Dobry Start”. Dostępny jest bezpłatnie.Film powstał jako działanie projektu Dom bez klapsa, realizowanego w ramach programu Daphne. Autorem animacji jest firma Yummy Factory. Scenariusz opracowała Fundacja Dzieci Niczyje.
When you subscribe to the blog, we will send you an e-mail when there are new updates on the site so you wouldn't miss them.
Komentarze 6
Przydatne informacje
Temat niełatwy. Metody ciekawe, większość rodziców chyba je intuicyjnie stosuje, ale czasem zawodzą. Jak my byliśmy wychowywani, klapsy czasem się zdarzały, teraz przed nami wyzwanie próbować inaczej. No cóż, to my jesteśmy dorośli i to zobowiązuje.
Łatwo napisać ... Ale czasami rączką aż swędzi by dać klapsa ... Ale trzeba z tym walczyć ... Popieram
Nie ma nic złego w klapsie.
A ja uważam, że warto próbować radzić sobie z dziećmi bez użycia przemocy. Choć rozumiem, że niekiedy się to może nie udać. Lepiej jednak dążyć do w miarę spokojnego stawiania granic dzieciom .
A ja jak mi któryś z moich urwisów podpadnie to za karę mówię, że nie będzie mogło umyć zębów na wieczór :-) zawsze działa! Mam nadzieję, że nie podpadłam nikomu i żaden psycholog czy psychoterapeuta mnie za to nie skrytykuje.